Колектив кафедри конструювання верстатів, інструментів та машин налагодив плідну співпрацю з багатьма європейськими університетами та окремим підприємствами. У результаті поглиблення євроінтеграційних процесів організовано навчання студентів у провідних технічних університетах Польщі (м. Люблін та м. Ополє), Німеччини (м. Шмалькальден), Іспанії (м. Валенсія) тощо. Кожного року декілька кращих студентів, які навчаються за напрямом 133 – Галузеве машинобудування, мають змогу проходити підготовку за системою подвійних дипломів. Зокрема випускники кафедри Тарас В’юк та Ганна Михалчич успішно завершили навчання у європейських університетах як за бакалаврською програмою підготовки, так і за магістерською.
Не менш важливим аспектом міжнародного співробітництва є постійний обмін досвідом щодо організації начального процесу та впровадження новітніх технологій навчання.
Колектив кафедри активно працює над вдосконаленням освітніх програм, адаптацією навчальних планів та схем підготовки до рівня кращих європейських навчальних закладів. Щорічно викладачі кафедри беруть участь у міжнародних форумах щодо організації навчального процесу та його адміністрування, публікують свої наукові праці за цим напрямом у європейських наукових та науково-методичних виданнях, які входять до переліку наукометричних баз.
Провідні фахівці кафедри беруть активну участь у розширенні матеріальної бази кафедри за рахунок виконання грантових програм. У цьому плані велика увага приділена всебічній та комплексній підготовці як студентів, так і професорсько-викладацького складу в рамках проекту Європейського Союзу «Розвиток мережевої інфраструктури для підтримки молодіжного підприємництва на платформах Фаблаб», (FabLab). У новоствореному науково-освітньому центрі 3D технологій «Фаблаб» проходять підготовку студенти більш як з 22 країн світу.
В рамках цього проекту викладачі відвідали близько десяти університетів у різних країнах Європи і перейняли передовий досвід щодо організації виробничої підготовки студентів та активізації їх науково-дослідної діяльності. Налагоджені зв’язки в рамках міжнародного співробітництва сприяють покращенню комунікативності випускників кафедри, та їх швидкій адаптації в умовах глобалізації світового економічного простору.
Розширення меж діяльності кафедри у напрямі розвитку міжнародного співробітництва передбачає активну співпрацю із студентами-іноземцями, які здобувають вищу освіту у нашому університеті. Отримані ними базові знання з різних галузей інженерних наук підкріплені майстр-класами із демонстрацією найсучаснішого обладнання та технологій: 3D сканування, 3D друку та лазерного різання, роботу 3D-фрезерного верстата. Кожен студент може підготовити власний проект на базі систем 3D-технологій та його реалізувати як доказ практичних навиків та належної теоретичної підготовки.
Колектив кафедри активно долучається до проведення різного роду конкурсів, інтелектуальних змагань, в тому числі з іноземною участю. Під час проведення таких зустрічей їх учасники знайомляться із технічним забезпеченням лабораторії ФабЛаб, беруть активну участь у тестуванні можливостей новітнього оснащення лабораторії, проведенню експрес-навчання з виготовлення 3D-моделей, їх виготовлення на базі 3D-принтера, 3D-фрезерного верстата, а також на лазерно-гравірувального верстата.