Як гартувалася сталь і виплавлявся чавун

18 вересня студенти та викладачі кафедри конструювання верстатів, інструментів та машин разом з кафедрою автоматизації технологічних процесів та виробництв, кафедррю комп’ютерно-інтегрованих технологій і кафедрою інжинірингу машинобудівних технологій побували на одному з найкращих ливарних підприємств Західної України — ТДВ «Булат». Це підприємство з 50-річною історією спеціалізується на виробництві чавунних і сталевих виробів і є важливим партнером машинобудівної та будівельної галузей України та ЄС і надає всебічну підтримку університету стосвно постійного розвитку освітніх програм.

Екскурсія розпочалася зі знайомства з директором підприємства — Олександром Віталійовичем Ковальчуком, який разом з працівниками провів групу цехами, щоб показати усі етапи виробничого процесу. Студенти на власні очі побачили повний цикл виготовлення виробів — від підбору сировини до створення готових деталей.

Основні технологічні операції виробництва складються з підбору і підготовки сировини, виплавки чавуну та сталі, формування та лиття, механічної обробки, фарбування, і звісно ж, контролю якості. Усі етапи супроводжувалися поясненнями від фахівців, які охоче відповідали на запитання студентів. Таким чином студенти ТНТУ наочно змогли поєднати теоретичні знання із побаченим.

По завершенню екскурсії студенти поспілкувалися з працівниками підприємства поза виробничими майданчиками ,серед яких є і наші випускники. Такий формат заходу дозволив учасникам не лише дізнатися більше про ливарну справу, а й відчути себе частиною великої індустрії, яка рухає економіку країни вперед.

Також було обговорено можливості кар’єрного розвитку у ТДВ «Булат». Підприємство радо запрошує молодих інженерів приєднатися до команди, щоб отримати досвід роботи в сучасному виробництві та відкрити для себе перспективи професійного зростання.

Студенти і колектив кафедр щиро вдячні організаторм і ТДВ “Булат” за змістовну та важливу екскурсію.

За матеріалами: https://tntu.edu.ua/?p=uk/news/5256