Важливим елементом розвитку університету є виявлення і заохочення талановитої молоді для подальшого навчання через проведення різноманітних культурно-масових заходів.
21 березня відбувся такий захід, ініціатором якого була наша кафедра у співпраці з кафедрами обладнання харчових технологій та інжинірингу машинобудівних технологій та автомобілів за сприяння керівництва університету та факультету інженерії машин, споруд та технологій. Захід складався з двох частин: олімпіади із фахових дисциплін та брейн-рингу, темою якого була «Історія розвитку техніки».
Перед проведенням заходу зав. каф ВІ і за сумісництвом ведучий Володимир Крупа ознайомив учасників із планом проведення та порядку дій у випадку повітряної тривоги. З привітальним словом до студентів виступили перший проректор університету Олег Ляшук та декан факультету Роман Лещук, які привітали всіх учасників та побажали успіхів.
Участь в олімпіаді прийняли аж 96 студентів з Тернопільського, Зборівського та Гусятинського фахових коледжів, які навчаються за спеціальностями 131 Прикладна механіка, 133 Галузеве машинобудування та 274 Автомобільний транспорт прийняли участь в олімпіаді з фахових дисциплін. Завдання містили запитання різного рівня складності. З метою уникнення упередженості в оцінюванні результатів, роботи олімпіади шифрувались кодовим словом. Зважаючи на велику кількість учасників оргкомітетом та журі було прийнято рішення нагородити аж 16 студентів, а саме:
Дипломом І ступеня
- Володимира Олійника, студента Тернопільського фахового коледжу;
Дипломами ІІ ступеня
- Ярослава Алексевича, студента Тернопільського фахового коледжу;
- Андрія Богуцького, студента Гусятинського фахового коледжу;
- Юрія Головацького, студента Тернопільського фахового коледжу;
- Максима Андреїва, студента Гусятинського фахового коледжу;
- Романа Кушнірчука, студента Тернопільського фахового коледжу;
Дипломами ІІІ ступеня
- Олександра Гулкевича, студента Тернопільського фахового коледжу;
- Романа Собчука, студента Тернопільського фахового коледжу;
- Ярослава Марчука, студента Тернопільського фахового коледжу;
- Андрія Особу, студента Тернопільського фахового коледжу;
- Владислава Бохвана, студента Гусятинського фахового коледжу;
- Арсена Сарабуна, студента Гусятинського фахового коледжу;
- Віктора Кухаренка, студента Зборівського фахового коледжу;
- Богдана Соловія, студента Зборівського фахового коледжу;
- Богдана Перетятка, студента Зборівського фахового коледжу;
- Тараса Кибала, студента Тернопільського фахового коледжу.
Приємно зазначити, що 70% учасників набрали більше 50% від максимальної кількості балів, що свідчить про високий рівень їх підготовки у коледжах.
Після олімпіади учасникам було запропоновано каву-брейк. Разом з тим відбувалась реєстрація команд для участі в брейн рингу. Студенти також відвідали музей університету та музей нашого патрона – Івана Пулюя. У музеї, після цікавих розповідей Валерія Лазарюка, учасники були вражені історією та славними традиціями нашого університету.
А після кави-брейк, студенти прийняли участь у брейн-рингу. Цікаво було спостерігати за азартом та командною роботою. Участь прийняло 9 команд. Формат брейн-рингу – 3 півфінали по 3 команди і фінал. Найкращими у півфіналах стали команди: «Вкладиші» (Гусятинський фаховий коледж), «Титан «(Тернопільський фаховий коледж) та «Клос» (Тернопільський фаховий коледж). У фіналі перемогу здобули «Вкладиші» з Гусятина у складі:
- Дениса Шмирка (капітан);
- Іллі Крумена;
- Івана Федоришина;
- Максима Петренка;
- Ігоря Дем’янова;
- Івана Осифа.
Переможці брейн-рингу нагороджені грамотами і перехідним кубком декана факультету інженерії машин, споруд та технологій. За активну участь та проявлені знання журі відзначило членів інших команд, які найкраще себе проявили:
- Павло Король;
- Назар Карпюк;
- Олександр Савка;
- Ярослав Тимець.
Усім учасникам, окрім дипломів та грамот, було вручено цінні сувеніри з емблемами нашого університету. Сподіваємось, що це свято стане щорічною традицією, а його учасники в майбутньому проявлять свої знання, вміння та кмітливість у статусі студентів нашого університету.
Оргкомітет висловлює щиру подяку директорам, завідувачам відділень та викладачам Тернопільського, Гусятинського та Зборівського фахових коледжів, які організували студентів-учасників, та взяли безпосередню участь у самому святі.